2019. október 1-jén és 3-án a Vidékfejlesztési Szakközépiskola I.CR/B (regionális idegenforgalom menedzsere és szolgáltatások az idegenforgalomban) szakmai gyakorlaton vettek részt Dunaszerdahelyen. A két nap alatt rengeteg látnivalót, történelmi és kulturális jellegű épületet és szobrot tekintettek meg, azzal a céllal, hogy megismerjék Dunaszerdahelyt és gyakorolják az idegenvezető feladatait.
Sétájuk az iskolából indult, miután több előadást meghallgattak Csallóköz, Dunaszerdahely és a DAC történetéről. Az első célállomás a Városháza volt, ahol Karaffa Attila alpolgármester úr mutatta be a hivatal működését és a diákok megtekinthették az épület legfontosabb részeit. Dunaszerdahely köztéri szobrainál szintén bemutatták az egyes alkotásokat, azok készítőit. A Dunaszerdahelyen jelen lévő valamennyi vallás történetéről is esett szó az adott templomokban illetve zsidó imaházban. A Szent György-templom volt az első állomás, majd a református, evangélikus templomok kerültek sorra, és csütörtökön Kornfeld Tibor mérnök tartott érdekes és megrázó előadást a zsidóság történetéről a városban. A "Volt egyszer egy zsidó város, Dunaszerdahely" című műve alapján is először a Bacsák utcai imaházban mesélt arról, hogy Dunaszerdahelyt "Kis Palesztina" jelzővel illették a múltban, hiszen itt a 18. században nem csak többségben éltek, hanem aktívan részt vettek a város fejlődésében a zsidó lakosok. A diákok hallottak olyan fogalmakról mint a Rosh Hashana (új év) és Jom Kipúr (engesztelő nap). A zsidó temetőben megtekintették a Holokauszt emlékművet is, és tudatosították, hogy ami akkor történt, az ellentmodott minden emberi és erkölcsi törvénynek.
Sorra került a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ, a Vermes villa és a Sárga kastély is, ahol megtekintették a Csallóközi múzeum kiállításait. A látnivalóban gazdag városnézést a sikabonyi Mindenszentek-templomban és a Hadifogoly temetőben fejezték be. Többen bevallották, hogy voltak olyan pontjai a városnézésnek, amik számukra eddig ismeretlenek volta