Tri žiačky našej školy, Letícia Sillik (III.B), Rebeka Bugár (II. HA), Jenifer Banyák (II. HA), sa zúčastnili tvorivej súťaže v kreslení v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorej témou bola udržateľná a ekologická doprava v diele a životopise Sándora Petőfiho, v súvislosti s 200. výročím narodenia básnika. Naši študenti boli za svoju účasť v súťaži "Közlekedő Petőfi" ocenení pamätnou plaketou. Blahoželáme im k úspešnej účasti a prajeme im ďalšie úspechy!
Dňa 12. júna 2024 sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka potravinárstvo-kvalitár a športový manažment zúčastnili školskej prírodovedeckej súťaže, v ktorej dosiahli výborné výsledky. Žiaci z tried potravinárstvo-kvalitár: 1. miesto : Petra Herbrik, Dénes Imre Miklós 2. miesto: Kevin Méhes, Enikő Nagy 3. miesto: Lara Rácz Zoznam žiakov bez umiestnenia: Vanessa Polácsek, Bence Szerencsés, Emma Almási, Róbert Babiak, Nikoleta Tovaryš, Boglárka Verbó, László Ábel Buzgó, Zsaklin Milo, Levente Nagy, Lilla Navrátil, Kinga Pifko
Dňa 18. júna žiaci I.B triedy študujúce odbor regionálny cestovný ruch a manažment cestovného ruchu v rámci praktického vyučovania navštívili mesto Komárno. Prvou zastávkou študijného pobytu bola pevnosť Komárno. Táto jedinečná národná kultúrna pamiatka je najväčšou v strednej Európe, ktorá sa rozprestiera aj na území Maďarska. Pevnosť sa postupne obnovuje a jej brány sú celoročne prístupné verejnosti. Náš sprievodca našim žiakom predstavil celú stavbu s veľmi zaujímavými príbehmi. Ďalším programom bola návšteva hotela Európa v centre mesta. Skupina mala možnosť vypočuť si referát manažéra hotela o jeho fungovaní a prehliadku niekoľkých zo 48 štýlovo zariadených izieb. Po prehliadke hotela si mohli pozrieť pamätihodnosti mesta. Žiaci boli na úlohu vopred pripravení a prezentovali kultúrne a historické pamiatky Komárna.
Dňa 19. júna 2024 žiaci I.B triedy študujúce odbor regionálny cestovný ruch a manažment regionálneho cestovného ruchu v rámci študijného pobytu navštívili mesto Dunajská Streda. Prvou zastávkou bol THERMALPARK, ktorý je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších termálnych kúpalísk v regióne. Termálna voda, park, jazierko, bazény, reštaurácia, bufety, hotel, penzión, autokemping zabezpečuje návštevníkom bezstarostný relax. Prevádzku vysvetlila Mgr. Katalin Horváth, marketingová manažérka relaxačného centra a zároveň ich sprevádzala po celom areáli. Ďalším programom dňa bola návšteva pamiatok nášho mesta. Usilovne pripravení žiaci predstavili pamiatky nášho mesta a riešili  kreatívne úlohy.
Dňa 17.6.2024 sa žiaci III.A triedy v rámci OŽaZ zúčastnili plavby loďou po Malom Dunaji.
Tento rok život nášho internátu by som mohla prirovnať k jednotlivým ročným obdobiam. Na jeseň a v zime sa náš každodenný život niesol v duchu pokoja, a ako sa na jar príroda prebudila, študentský život sa ožil a počet aktivít sa zvýšil. Koniec mája bol rušným obdobím. Po člnkovaní a cyklotúre obohatilo voľný čas dievčat a chlapcov pečenie palaciniek. Spoločné varenie, jedenie palaciniek a spoločné upratovanie, formovalo sa kamarátstvo medzi nimi a spoločne strávené hodiny, debaty vytvárali nové priateľstvá a spoločné spomienky. Samozrejme tu nejde len o tie palacinky, ktoré sa pripravujú, ale aj o množstvo spomienok, ktoré sa za tie roky zdieľali a od ktorých sa srdce radujú, keď si spomíname na tento večer!
Ďalšie články
Naša škola je jedinou maďarskou
strednou školou rozvoja vidieka na Slovensku.
Úlohou školy je školiť odborníkov
pre rozvoj vidieka.
Srdečne očakávame záujemcov, celé triedy na študijné návštevy. Ponúkame Vám rozhovor s učiteľmi a žiakmi školy.
X